Pětkrát zlato pro veslaře z          VK Perun Ostrava

04.07.2017

Nejstarší sportovní klub v Ostravě je Veslařský klub Perun, který letos slaví 120. výročí svého založení. Šestice jeho členů si vedla výborně na mistrovství světa masters v Itálii na jezeře Lago di Verese nedaleko Milána. Ostravští veslaři celkem jedenáctkrát vystoupili na stupně vítězů, z toho pětkrát pro zlaté medaile. Startovaly posádky ze 633 klubů ze čtyřiceti zemí, české veslování reprezentovalo 92 závodníků z 19 klubů.

"Do Itálie jsme se vydali autem s loděmi na střeše, cesta nám trvala třináct hodin, ale stála za to. S řadou závodníků z jiných zemí se známe z dřívějších šampionátů nebo ještě ze 70. a 80. let, kdy reprezentovali v seniorských kategoriích. Většina si udržuje stále dobrou kondici a vysokou výkonnost, o to těžší je v této konkurenci zvítězit," radoval se z úspěchů veslařů VK Perun jeho předseda Josef Zbořil, trojnásobný mistr světa.

Předseda ostravského klubu triumfoval na skifu a s kolegou Janem Pešatem byli nejlepší na dvojskifu hned ve dvou věkových kategoriích. Pro zlato si dojel také dvojskif Vojtěch Černák a Jiří Ertel, který společně s Jitkou Mašátovou z VK Smíchov vyhrál i závod mixů. Pro medaili ze stejného kovu si dojela také nepárová čtyřka společenství VK Perun a ČVK Praha (Stoklasa, Vaněk, Macháček, Ertel, kormidelnice Černáková).

Josef Zbořil vyhrál soutěž skifařů vyhrál suverénním způsobem start - cíl a podle jeho slov mu k triumfu velmi pomohl nový model skifu Empacher zakoupený do klubu ostravskou firmou ČV Prototyp. Stříbro na skifu ve svých soutěžích vybojovali Jan Pešat a Vojtěch Černák, který si ve vyšší kategorii dojel i pro bronz. Třetí místo obsadil Jiří Ertel na skifu a překvapivě i párová čtyřka mix (Eva Černáková, Veronika Fišerová, Vojtěch Černák, Josef Zbořil). Startovala totiž na vypůjčené lodi z VK Slavie Praha, protože ostravští veslaři si tak drahou loď nemohou dovolit. "Bez magistrátu města a obecního úřadu Moravská Ostrava a Přívoz, které nás podporují v našem sportovním úsilí a práci s mládeží, bychom nemohli existovat," ocenil podporu Zbořil.

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky